Receli pa sheqer dhe pa zierje

0 331

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Në internet ekziston një grumbull këshillash të dobishme. Mirëpo vetëm një do t’ju ngazëllejë, sepse është sezoni i pemëve të ndryshme nga të cilat mund të përgatisni reçele dhe marmelata pemësh.
Nevojiten:
– 1 filxhan pemë të freskëta, zakonisht boronica, mjedra, manaferra, dredhëza mali, madje edhe pjeshka, kumbulla apo kajsi
– rreth 4 lugë fara chia. Sa më shumë që të shtoni, reçeli do të jetë më i dendur. Filloni me katër, dhe kur të përfundoni vendosni në frigorifer rreth gjysmë ore. Nëse do të dëshironi reçel më të hollë, shtoni edhe më shumë pemë, nëse dëshironi të dendur shtoni fara chia.
– 1 lugë shurup panje të bardhë,
– 2 lugë të vogla lëng limoni, pak kripë.
Përgatitja:
Përzieni të gjithë përbërësit, vendosni në frigorifer së paku gjysmë ore apo derisa të bëhen të fortë dhe reçeli juaj do të jetë i gatshëm, transmeton Telegrafi.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy